Liečenie svetlom

Je všeobecne známe, že alternatívna medicína skúma problémy človeka ako celku, teda nielen jeho zdravotné, ale aj psychické problémy súčasne. My ľudia sme dostali dar od prírody, vysoko inteligentný systém, ktorý nás chráni ako celok a zachytáva poruchy, negatívne informácie ako sú strach, stres a pod.
Náš systém tieto informácie rozdelí až na 70 biliónov častí a ak je bunka dostatočne energeticky aktívna, začne ihneď produkovať protilátku, ktorá dokáže negatívnu energiu likvidovať. Ak však jej energetický potenciál poklesne (pod -70 až -50 eletrónvoltov), nedokáže negatívnu informáciu spracovať.

Ak telo ako celok naďalej prijíma a nelikviduje takúto energiu, ochranný systém začne vysielať signály, tzv. symptómy, pre zachovanie života. Symptómy sú vzácne znaky, ktoré signalizujú vznik choroby a pokiaľ na ne nereagujeme, ochorieme. Telo potrebuje pomoc vo forme bio informácií. Jednou z nich je svetlo.

Prečítajte si viac informácií o tom, čo je to vlastne svetlo.

Terapia svetlom je známa už tisíce rokov. Na lekársku liečbu bolo najprv využívané prirodzene slnečné svetlo, známe ako helioterapia. V záznamoch sa helioterapia prvý krát spomína okolo roku 1400 pred Kristom. Pri liečení kožných chorôb bylinami sa koža najskôr vystavovala slnečnému svetlu. Na konci 19. storočia bola už helioterapia uznávanou liečebnou terapiou mnohých lekárov. V roku 1903 vo švajčiarskom Leysine Dr. Rollier otvoril prvú nemocnicu na liečbu tuberkulózy a krivice metódou vystavovania slnku. Dôležité terapeutické účinky helioterapie podnietili vedcov k vývoju a využitiu zdrojov umelého svetla. Tak vznikla alternatíva helioterapie, fototerapia.
V roku 1893 dánsky fyzik Niels Ryberg Finsen vyvinul jeden z prvých prístrojov, ktorý produkoval technicky syntetizované "slnečné svetlo". V roku 1903 získal Nobelovu cenu za výskum terapie svetlom a mimoriadne liečebné účinky v medicíne. Na lekárskej univerzite dr. Semmelweisa v Budapešti dvaja vedci - Dr. Feniyo Márta a prof. Mester Endre skúmali a dokázali biostimulačné účinky polarizovaného svetla na organizmus. Považujú sa za zakladateľov modernej svetelnej terapie. Nasledovala spolupráca s významnými klinikami a výskumnými oddeleniami univerzít v Sankt Peterburgu, Belehrade a v Gente. Spolupráca vyústila k vypracovaniu systému svetelnej terapie BIOPTRON.

Treba však mať na pamäti, že terapia svetlom a farbami nie je alternatívou odbornej lekárskej terapie. Je doplnkom medicíny a môže priniesť rýchlejšie výsledky, odstrániť príčinu ochorenia. A ak spoznáme príčinu ochorenia pomôžeme svojmu telu spustiť jeho samoliečbu.

Hlavné účinky svetelnej terapie:

  • Zmierňuje bolesti a znižuje jej intenzitu
  • Posilňuje svaly a zlepšuje rozsah pohybu
  • Zlepšenie obnovy a regenerácie tkanív a tým napomáha rastu buniek (urýchľuje hojenie rán, prispieva k lepšej kvalite jazvového tkaniva)
  • Zlepšuje mikrocirkuláciu
  • Harmonizuje metabolické procesy
  • Posilňuje obranyschopnosť tela
  • Urýchľuje regeneračné a hojivé procesy celého organizmu

Liečenie konkrétneho zdravotného problému

Po úvodnej konzultácii odporučíme vhodný postup liečenia, t.j. jeho frekvenciu a dĺžku.

Liečenie vykonávame certifikovaným zdravotníckym prístrojom BIOPTRON, ktorý je založený na princípe fototerapie - liečbe svetlom

CENA SLUŽBY TERAPIA SVETLOM:

Liečenie konkrétneho zdravotného problému

v trvaní 30 min: 5 € s DPH

Ak máte záujem o túto službu alebo potrebujete ďalšie informácie, neváhajte ma kontaktovať.