7. čakra

korunná - Sahasrára

siedma čakra fialová čakra
Farba: fialová
Endokrinná žľaza: hypofýza, epifýza

Energetický vír temennej čakry sa nachádza nad hlavou. Niekedy sa táto čakra vznáša nad hlavou ako škrupinka a snáď aj preto ju nazývajú korunnou. V aktívnom stave sa chveje najviac zo všetkých a srší ohňostrojom farieb. Prislúcha jej farba fialová.

Je sídlom číreho vedomia. Je na konci hlavného toku energií stúpajúcich z koreňovej čakry a spája sa z energiami z ostatných čakier. Predstavuje rovnováhu našej duality.

Všetky ostatné čakry môžu byť liečené mediálnymi silami - liečiteľmi. Čakra korunná však reaguje na dokonalejšie hodnoty, kde sa uskutočňuje pripojenie k podstate Božieho stvorenia a teda ku všetkým rozhodujúcim životným funkciám.

Vyrovnané energie v čakre sahasrára znamenajú prístup do "nevedomia", otvorenosti voči vyšším energiám. Cez ňu nám duchovné sily poskytujú všetky možnosti vývoja nášho vedomia, tu končí naše poznanie, ku ktorému sme dospeli vývojom a snahou pochopiť súlad s vesmírnymi zákonmi.

V siedmej čakre nie sú bloky, môže byť len menej, alebo viac vyvinutá. Indické učenia hovoria, že všetky fyzické onemocnenia sú dôsledkom odlúčenia od nekonečného vesmíru.

Na telesnej úrovni sa nedostatok energie môže prejaviť bolesťami hlavy, migrénami, nedostatočnou silou k činom a rozhodnutiam, Parkinsonovou chorobou, epilepsiou, či vysokým krvným tlakom.

Je viacero spôsobov ako aktivizovať, či vyvážiť energiu siedmej čakry. Jednou z mnohých je pôsobiť na korunnú čakru polarizovaným, polychromatickým, nekoherentným, nízko energetickým svetlom BIOPTRON pri použití skleneného filtra fialovej farby.