3. čakra

solar plexus, sleziny - Manipúra

tretia čakra žltá čakra
Farba: žltá
Živel: oheň
Endokrinná žľaza: podžalúdková žľaza - pankreas

Tretia čakra pulzuje žltým svetlom v mieste, kde tvorí rebrový oblúk tvar písmena "V". Prislúcha jej farba žltá.

Existuje veľmi intenzívny vzťah medzi našou mysľou a tráviacimi orgánmi. Doslova sa naša duša učí " stráviť" dojmy zo sveta a konflikty života. Ak sa jej to nedarí, nastupujú psychosomatické reakcie beznádej, nervozita, stres a zlosť. Nerovnováha a nízka energia v čakre sa rozšíri všetkými úrovňami - telom, mysľou a dušou. Dôsledkom je beznádej, neschopnosť odporu a neschopnosť sa rozhodnúť, pridávajú sa nesprávne funkcie príslušných orgánov.

Riadi všetky tráviace orgány - žalúdok, pečeň, dvanástorník, tenké črevo, tračníky hrubého čreva, slezinu a pankreas a všetky hormóny a enzýmy spojené s trávením. Cez tretiu čakru prúdia energie aj k mikroorganizmom črevnej flóry, ktoré majú svoje špeciálne energie a frekvencie a ktoré zabezpečujú činnosť imunitného systému.

Harmónia a vyváženosť tretej čakry prináša pocit pokoja, súladu so sebou samým, životom, postavením v ňom. Sme sebavedomí, aktívni, nezávislí, šťastní. Sme schopní nájsť svoju cestu a dosiahnuť cieľ. Naše konanie je v súzvuku s prírodnými zákonmi.

Naša vnútorná nespokojnosť nás ženie presadzovať svoju vôľu, môcť všetko ovplyvňovať, čo môže byť dôsledkom blokády z detstva, keď bol náš slobodný rozvoj osobnosti obmedzovaný. A keď je tejto energie veľa, cítime sa nebojácni, a všetky prekážky na našej ceste sú spálené. Ak však túto moc neovládneme, môže spôsobiť až diktátorské sklony, manipuláciu a slávu na úkor ostatných. A naopak náš strach utlmí v nás " vnútorný oheň ", spôsobí úbytok energie, mávame depresie, chýba nám sebaúcta, sme ustrašení.

Je viacero spôsobov ako aktivizovať, či vyvážiť energiu tretej čakry. Jednou z mnohých je pôsobiť na čakru solar plexu polarizovaným, polychromatickým, nekoherentným, nízkoenergetickým svetlom BIOPTRON pri použití skleneného filtra žltej farby.