reflexné zóny chodidiel - september

SEPTEMBER - slezina a pankreas

V prvej polovici septembra, podľa čínskej medicíny, je potrebné posilňovať slezinu. Problémy so slezinou sa prejavujú ako následok iného zdravotného problému, a preto sa aj často prisudzujú inému orgánu – pankreasu, črevám.

Ďalšie prejavy oslabenej sleziny je znížená obranyschopnosť organizmu, zlý krvný obraz aj v dôsledku zníženému stavu bielych krviniek a podoobne.

V druhej polovici septembra posilňujeme pankreas. Typickým prejavom jeho dysfunkcie - nesprávnej činnosti - je nadúvanie, ale môžu sa prejaviť aj dýchacie problémy.

Zaťaženým zmyslovým orgánom, súvisiacim s oboma orgánmi, a následne aj žalúdkom, je chuť.
Ovládajúcou emóciou oboch orgánov sú starosti, ktoré si navodzujeme aj prílišným hĺbaním nad problémami.

Preventívne odporúčania:

  • držíme diétu, jeme jedlá, ktoré nezaťažujú žalúdok a trávenie,
  • pijeme čaje z nechtíka lekárskeho, nátržníka husieho,
  • užívame tinktúru z lastovičníka,
  • aplikujeme reflexnú masáž ľavého chodidla, kde sa nachádza reflexný bod sleziny (bod.č. 22) a pankreasu na oboch chodidlách (bod.č. 19).

Kolobeh všetkých tekutín a teda aj krv v našom organizme ovplyvňuje druhá – krížová čakra. Pre doplnenie energie v centre krížovej čakry použijeme na prístroji BIOPTRON filter oranžovej farby. Svetlo nasmerujeme kolmo na stred podbruška , medzi bedrové jamky, 6-10 minút nasvetľujeme. Potom vymeníme oranžový filter za filter modrej farby a stabilizujeme nasvetlením 2 minúty. Je vhodné opakovať nasvetľovanie minimálne 2x denne, aby bol účinok citeľný. Pokiaľ farebné filtre nevlastníte, nasvetľujte základným filtrom taktiež 6-10 minút 2x denne.

reflexné zóny chodidiel