reflexné zóny chodidiel - august

AUGUST - teplo

V tomto mesiaci upriamujeme pozornosť na telesný systém tepelnej regulácie a zároveň lymfatický systém. Správnu hladinu tepla v organizme reguluje pečeň a to hlavne s jej správnou činnosťou, schopnosťou využiť dodávané vitamíny. Lymfatický systém zasa efektivitou pri zbavovaní sa škodlivín z tela.

V mesiaci august preto pokračujeme v odporúčaniach z predchádzajúceho mesiaca najmä posilňovaním organizmu správnym denným režimom, stravou a masážami.

Preventívne odporúčania:

  • užívame šťavu z čerstvej žihľavy nalačno niekoľkokrát denne,
  • pijeme čaje obsahujúce aspoň jednu horkú bylinu, alebo inú časť rastliny, ktorá prečisťuje pečeň,
  • konzumujeme ovocie, zeleninu, prípadne semená obsahujúce vápnik, jód, horčík, zinok, vitamín E,
  • pijeme žihľavový čaj, ktorý prečisťuje krv,
  • aplikujeme reflexnú masáž chodidiel v oblasti prúdenia lymfy horných ciest – chodidlá (39) a hrdla (55), lymfatické cesty panvy (42) na vnútornej a vonkajšej strane priehlavkov nôh,

Činnosť pečene prináleží do oblasti pôsobenia tretej čakry – solar plexu. Pre jej správnu funkciu použijeme na prístroji BIOPTRON filter žltej farby. Svetlo nasmerujeme kolmo na solar plexus a 20 minút nasvetľujeme. Potom vymeníme žltý filter za filter fialovej farby a stabilizujeme nasvetlením 5 minút. Pokiaľ farebné filtre nevlastníte, nasvetľujte základným filtrom.

Ak pociťujeme bolesť v oblasti pečene, môžeme ju zmierniť nasvetľovaním 4 až 10 minút 1 až 2 krát denne, pokiaľ bolesť neustúpi. Použijeme filter neutrálnej farby – základný.

Správny tok lymfy ovplyvňuje aj dostatok energie v krížovej čakre. Posilniť ju môžeme nasvetľovaním a použitím filtra oranžovej farby na prístroji BIOPTRON napr. 15 minút a stabilizujeme použitím filtra modrej farby 5 minút.

reflexné zóny chodidiel