reflexné zóny chodidiel - júl

JÚL - krvný obeh

V júli je podľa tradičnej čínskej medicíny zaťažený celý organizmus, pretože júl je mesiacom, ktorý ovplyvňuje činnosť krvného obehu a ako vieme, je na ňom závislá činnosť všetkých orgánov.

Ťažkosti sa preto prejavujú rôznymi problémami - narušením srdcového rytmu, ťažkými končatinami, mravčením a kŕčmi svalov a celkovým oslabením organizmu.

Preventívne odporúčania:

  • posilňujeme organizmus správnym denným režimom, stravou, masážami,
  • staráme sa o dostatočný prísun tekutín
  • dopĺňame horčík, ktorý obsahujú sója, tmavé pečivo, obilné klíčky, doprajeme organizmu dostatok soli,
  • pijeme žihľavový čaj, ktorý prečisťuje krv,
  • užívame bylinné prípravky,
  • aplikujeme reflexnú masáž na chodidlách nôh: pečeň (20), obličky (15), nadobličky (16), slezina (22) - viď mapka reflexných zón.

Kolobeh všetkých tekutín a teda aj krv v našom organizme ovplyvňuje druhá - krížová čakra.

Pre doplnenie energie v centre krížovej čakry použijeme na prístroji BIOPTRON filter oranžovej farby. Svetlo nasmerujeme kolmo na stred podbruška, medzi bedrové jamky, 6 minút nasvetľujeme. Potom vymeníme oranžový filter za filter modrej farby a stabilizujeme nasvetlením 2 minúty. Je vhodné opakovať nasvetľovanie minimálne 2x denne, aby bol účinok citeľný.

Pokiaľ farebné filtre nevlastníte, nasvetľujte základným filtrom taktiež 6 minút 2x denne.

Pri celkovej únave nám môže pomôcť aj tzv. dúhová sprcha, ktorú aplikujeme nasledovne: každú čakru vystavíme pôsobeniu jej príslušnej farby 1 minútu, celkovo 7 minút jedenkrát denne.

Na stabilizáciu tejto liečby môžeme pridať ešte osvetlenie každej čakry filtrom zelenej farby. Postupujeme nasledovne: 1 min osvetlíme čakru s použitím filtra príslušnej farby a následne 1 min stabilizujeme osvetlenú čakru nasvetlením filtrom zelenej farby.

reflexné zóny chodidiel