reflexné zóny chodidiel - máj

MÁJ - srdce

Podľa tradičnej čínskej medicíny je máj mesiacom, v ktorom je potrebné posilňovať srdce. Na srdci sa totiž prejavujú problémy iných orgánov, v prevažnej miere krvotvorby a krvného obehu, chrbtice a to formou dýchacích problémov, opuchov, psychických problémov. Zaťaženým zmyslovým orgánom je jazyk, ktorého normálna farba má byť naružovkastá. Keď je jazyk červený signalizuje ischémiu – nedokrvenosť orgánov a tkanív, modrý - srdcovocievne príhody.

Preventívne odporúčania:

  • doprajme srdcu primeraný pohyb, znížme fyzickú námahu,
  • doplníme horčík pre jeho správnu funkciu nachádzajúci sa v sóji, obilných klíčkoch, melase,
  • pijeme čaj regulujúci činnosť srdca – kozlík lekársky, lipkavec voňavý, srdcovník,
  • užívame bylinné prípravky,
  • podporujeme reflexnou masážou zónu č. 13 na ľavom priehlavku a chodidle súčasne uchopením palcom a ukazovákom ruky, alebo na chodidlách oboch nôh stláčaním. Pokiaľ máme túto zónu bolestivú, stláčame zľahka a skôr jemne hladkáme,
  • sledujeme stav krčnej a hrudnej chrbtice.

Činnosť srdca prináleží do oblasti pôsobenia štvrtej – srdcovej čakry, energetického prameňa jednoty a súcitu, zľutovania. Za hrudnou kosťou sa totiž nachádza prvá žľaza, ktorá sa tvorí v tele – thymus, detská žľaza, brzlík. Je veľmi citlivá na obrazy, farby, pachy, chute, gestá, zvuky, dotyky, slová a myšlienky. Láska a nenávisť ju postihujú veľmi hlboko. Negatívne myšlienky ju ovplyvňujú viac ako vírusy a baktérie.

Pre doplnenie energie v centre srdcovej čakry použijeme na prístroji BIOPTRON filter zelenej farby. Svetlo nasmerujeme kolmo na stred hrudníka a 10 minút nasvetľujeme. Potom vymeníme zelený filter za filter červenej farby a stabilizujeme nasvetlením 1 minútu. Pôsobenie farebného svetla emocionálne upokojuje a pôsobí aj ako tonikum. Prevládajúcou emóciou srdca je totiž radosť a keď je neprimeraná, alebo neodôvodnená, môže naznačovať jeho problémy.

Pokiaľ farebné filtre nevlastníte, nasvetľujte základným filtrom.

reflexné zóny chodidiel