reflexné zóny chodidiel - apríl

APRÍL - pečeň

S prichádzajúcim obdobím jari nastáva zaťažkávajúce obdobie pre náš organizmus. Nedostatok vitamínov sa prejavuje najmä v pečeni, ktorá nemá z čoho čerpať energiu pre svoju činnosť. Slabosť pečene sa potom prejaví jarnou únavou, keď sa náš organizmus nedokáže vyrovnať s vonkajšími vplyvmi a podlieha im. Vznikajú rôzne alergie, zhoršuje sa stav našej pokožky.

Preventívne odporúčania:

Ďalšie ťažkosti sa prejavia narušením žalúdočných kyselín a tým trávenia, pálením záhy, nechutenstvom a zimomravosťou.

Preto pečeň zbytočne nezaťažujeme nevhodnými potravinami – vyprážané a mastné jedlá, alkohol, mliečne výrobky, nadmerné množstvo cukru, sladkostí.

  • činnosť pečene podporujeme žuvaním semien ostropestreca mariánskeho,
  • pijeme čaj z koreňa horca žltého, paliny, alebo vachty trojlistej,
  • doplníme zinok, horčík a vitamín A,
  • aplikujeme reflexnú masáž ľahkým stláčaním zóny pečene (zóna č. 20 na obrázku) a žlčníka (zóna č. 21 na obrázku) na pravom chodidle. Nezabudneme podporiť stláčaním aj oblasť obličiek, aby sme podporili vylučovanie toxínov z tela.

Aj činnosť pečene prináleží do oblasti pôsobenia tretej čakry – solar plexu. Pre jej správnu činnosť použijeme na prístroji BIOPTRON filter žltej farby. Svetlo nasmerujeme kolmo na solar plexus a 20 minút nasvetľujeme. Potom vymeníme žltý filter za filter fialovej farby a stabilizujeme nasvetlením 5 minút. Pokiaľ farebné filtre nevlastníte, nasvetľujte základným filtrom.

Pokiaľ pociťujeme bolesť v oblasti pečene, môžeme ju zmierniť nasvetľovaním 4 až 10 minút 1 až 2 krát denne, pokiaľ bolesť neustúpi. Použijeme filter neutrálnej farby – základný. Viac informácií o colorterapii si môžete prečítať tu...

reflexné zóny chodidiel