reflexné zóny chodidiel - marec

MAREC - žlčník

Ťažkosti so žlčníkom signalizuje tlaková bolesť pod hrudnou kosťou, od jej stredu po pravú lopatku, a ostatné veľké kĺby. Zaťaženým zmyslovým orgánom sú oči. Prevládajúcou emóciou žlčníka je hnev, podráždenosť a vnútorný nepokoj.

Preventívne odporúčania:

  • užívame bylinné prípravky
  • pijeme protizápalové a posilňujúce čaje
  • aplikujeme reflexnú masáž priehlavku pravej nohy (zóna č. 21 na obrázku), ale pri bolesti príslušné miesto len hladkáme. Upchatie žlčovodov obyčajne súvisí s dvanástorníkom (zóna č. 9 na obrázku), ktorého zónu premasírujeme na pravom chodidle

Činnosť celého trávenia, vrátane žlčníka, prináleží do oblasti pôsobenia tretej čakry – solar plexu. Pre správnu činnosť trávenia použijeme na prístroji BIOPTRON filter žltej farby. Svetlo nasmerujeme kolmo na solar plexus a 20 minút nasvetľujeme. Potom vymeníme žltý filter za filter fialovej farby a stabilizujeme nasvetlením 5 minút. Pokiaľ farebné filtre nevlastníte nasvetľujte základným filtrom.

Zaťaženým orgánom pri bolestiach žlčníka sú oči. Ak teda pociťujeme problémy s očami, môžeme colorterapiu aplikovať aj na čakru tretieho oka. Použijeme filter indigovej farby a nasvetľujeme 6 minút, potom vymeníme za filter žltej farby a stabilizujeme nasvetlením aspoň 2 minúty.

reflexné zóny chodidiel