reflexné zóny chodidiel - december

DECEMBER - hrubé črevo

V poslednom mesiaci roka je najohrozenejším orgánom hrubé črevo. Nenápadné ťažkosti si uvedomujeme, až keď sa na ne sústredíme. Objavia sa v spodnej časti brucha a vplyvom peristaltiky čreva sa presúvajú z jednej strany na druhú.

Ďalší vplyv na hrubé črevo majú sviatočné jedlá počas decembrových sviatkov, preto by sme ich mali konzumovať rozumne a s mierou, aby sme črevá neohrozili striedavo zápchou - z tela neodchádzajú nestrávené zvyšky potravy a toxíny - a hnačkou.

Preventívne odporúčania:

  • vylúčime ostré jedlá, koreníme s mierou
  • stravu dopĺňame strúhanými jablkami, ktoré upravujú peristaltiku čriev, spestríme cesnakovou kúrou, ktorá pôsobí proti infekcii,
  • dopĺňame selén
  • pijeme čaje obsahujúce sliznaté byliny
  • aplikujeme reflexnú masáž na oboch chodidlách, bod č.11 na mapke reflexných zón

Na bolestivých miestach stláčame reflexné body jemnejšie, menej bolestivé stláčame intenzívnejšie.

Správnu činnosť hrubého, ale aj tenkého čreva, ovplyvňuje druhá - krížová čakra. Pre doplnenie energie v centre krížovej čakry použijeme na prístroji BIOPTRON filter oranžovej farby. Svetlo nasmerujeme kolmo na stred podbruška, medzi bedrové jamky, 6-10 minút nasvetľujeme. Potom vymeníme oranžový filter za filter modrej farby a stabilizujeme nasvetlením 2 minúty. Je vhodné opakovať nasvetľovanie minimálne 2x denne, aby bol účinok citeľný.

V prípade problémov so zápchou aplikujte svetlo s použitím filtra žltej farby na oblasť pupka 15 minút, potom ho vymeňte za filter fialovej farby v trvaní 3 minúty, a opakujte do zotavenia.

Pokiaľ farebné filtre nevlastníte, nasvetľujte základným filtrom taktiež 6-10 minút 2x denne.

reflexné zóny chodidiel