reflexné zóny chodidiel - november

NOVEMBER - pľúca

Mesiac november ovplyvňuje činnosť pľúc. Budeme teda pľúcam venovať svoju zvýšenú pozornosť a posilňovať ich. Problémy, ktoré súvisia s ich činnosťou sa prejavujú narušením slizníc a tým ťažším dýchaním, pokožka reaguje prehnanou citlivosťou.

Čuch je zaťaženým zmyslovým orgánom, preto sa zvyšuje nápor na sliznicu nosa a oslabenie čuchu.

Zaťaženie sa zároveň prejavuje aj v emóciách – melancholické stavy, depresie, ktoré sú prevládajúce pri týchto problémoch.

Preventívne odporúčania:

  • dopĺňame potrebné stopové prvky – zinok, kremík a vitamín A
  • pijeme čaje s obsahom prasličky a tinktúry z byliniek
  • aktivizujeme lymfatický systém vhodnými lymfatickými masážami, ktoré podporia kvalitu pokožky
  • aplikujeme reflexnú masáž – celý priehlavok ľavej a pravej nohy je zónou pľúc – bod č. 14 refl. mapky, ktorý silno masírujeme plochou palca. Masážou celej plochy posilňujeme slezinu, pankreas aj krvotvorbu a tak isto i priedušky, ktorých reflexný bod sa nachádza medzi prvou a druhou priehlavkovou kôstkou – bod č. 59

Pľúca a koža, ktoré sú ohrozenými orgánmi v mesiaci november patria do správy srdcovej čakry. Priedušky a horná časť pľúc zasa do "správy" krčnej čakry.

Preto je vhodné nasvetľovať obe čakry a zároveň dopĺňať alebo stabilizovať ich energiu.

Pokiaľ chceme cielene posilniť pľúca, aplikujeme svetlo prístrojom BIOPTRON na obe strany najskôr pri použití oranžového filtra 3 min a vzápätí vymeníme za filter indigovej farby a nasvetľujeme pol minúty. Aplikujeme v trvaní 1 týždňa.

Ak nastúpia depresívne stavy, posilníme chrbticu v oblasti krížovej čakry. Na prístroji BIOPTRON vsadíme filter indigovej farby a pôsobíme 1 min denne do ustúpenia stavu. Liečenie pôsobí ako mierne antidepresívum.

Posilnenie srdcovej čakry môžeme vykonávať spôsobom uvedeným v mesiaci máj.

Pokiaľ farebné filtre nevlastníte, použijte filter základnej farby a aplikujte na rovnaké miesta.

reflexné zóny chodidiel